Страхування автомобіля й на що слід збертати увагу при виборі страхової компанії.

ОСАГО (обов’язкова автоцивілка) – це обов’язкове страхування цивільно-правової відповідальності водія за шкоду який він може принести при дорожньо-транспортному випадку іншому водієві або його транспортному засобу.
У випадку ДТП виплату за нанесений збиток здійснює не сам винуватець, а страхова компанія з якою був укладений договір. Єдина виплата яку може здійснити винуватець, це франшиза.

Франшизаце частина суми збитку, яку винуватець виплачує самостійно у випадку ДТП. Страхова компанія самостійно встановлює суму франшизи, тільки в деяких випадках надає цю можливість клієнтові. Цю інформацію завжди варто погоджувати заздалегідь, як і умови страхування: у яких випадках проводяться виплати (у яких випадках на виплату можна не розраховувати), у які строки проводяться виплати й на якій станції техобслуговування буде проводитися ремонт автомобіля.

Існує такий Закон України « Про обов’язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів».. Простіше кажучи, закон зобов’язує автовласника придбати страховий поліс ОСАГО або КАСКА. Його відсутність вважається адміністративним правопорушенням в Україні й карає штрафом.
Згідно з цим Законом є кілька категорій громадян, які можуть претендувати на пільгу у придбанні поліса ОСАГО:

• Учасники війни.
• Чорнобильці 1 і 2 груп.
• Люди з інвалідністю 2 групи
• Пенсіонери.

При этом данный гражданин должен быть владельцем авто, согласно техпаспорту или генеральной доверенности. В случае совпадения этих условий человек имеет право на скидку 50%.
Зная о том, что для льготников предусмотрены скидки на покупку страхового полиса, у многих владельцев автомобилей возникает соблазн сэкономить на автогражданке, прикрываясь наличием льготника в семье или на предприятии. Но стоит иметь в виду, что за рулем транспортного средства должен быть сам льготник, на которого оформлена страховка. В противном случае страховая компания может отказать в выплате при наступлении страхового случая.

При придбанні страхового поліса про економію краще забудьте. У цьому випадку ціна- це якість! Перед покупкою переглянете кілька компаній і прорахуйте середню вартість, гарний поліс не буде коштувати на 20-30% менше середньориночної ціни й варто задуматися про надійність даної компанії.
Будьте уважні й не поспішаєте купувати поліс у першій зустрічній на узбіччі машині з написом «Автострахування». Найчастіше, таким чином, продають бланки неіснуючих страхових фірм або бланки які значаться в МТСБУ анульованими або загубленими. У цій ситуації можна не розраховувати на виплату у випадку ДТП і бути «щасливим власником» аркуша паперу А-4 купленим за кілька сотень гривень.
Приділить трохи часу й заплатіть трохи більше грошей, щоб не залишитися обманутим!