Постійні проблеми з підвіскою в автомобілістів України пов’язані не з виробниками, а з покриттям наших «прекрасних» доріг. Багато років автолюбителі миряться з регулярними ремонтами підвіски своїх машин. Салентблоки присутні у всіх автомобілях, у тому або іншому вузлі. Найчастіше сайлентблок являє собою гумометалевий виріб, який рпиймає на себе енергію в результаті ударів від коліс і зм’якшують її. Ці на перший погляд непримітні деталі дають можливість водієві більш комфортно їздити по вибоїстих дорогах.

Автомобільна промисловість постійно розвивається й не стоїть на одному місці, відносно недавно виробники гумометалевих виробів представили на ринку нові компоненти з поліуретану. Звісно, що автолюбителі розділилися на два табори, які стали шанувальниками поліуретану, люди які залишилися вірними старої, доброї гуми.

Ми прагнемо розкрити цю тему, полегшити майбутній вибір при покупці салентблоків, втулок і подушок. Звичайна гума практично не витримує навантажень які готовить нам вітчизняні дороги й робися непридатною у кілька раз швидше, чим заявлене заводом виготовлювачем. Вартість оригінальних салентблоков досить висока. Більш дешеві аналоги ставити не має сенсу, щоб не стати постійним клієнтом автосервісу. Поліуретан у цьому випадку витримує більш високі навантаження, тому поліуретан довше прослужить, що допоможе вам десь заощадити.

Виникає логічне запитання! Які ж можуть бути мінуси, якщо поліуретан і міцніше й за ціною не кусається? Навіщо тоді взагалі розглядати старі, добрі гумові салентблоки? Уся справа в тому, що жорсткіше, у випадку якщо до заміни салентблоків машина була досить твердою, після установки поліуретану ви по-справжньому відчуєте всі нерівності доріг. Кращі справи з автомобілями « бізнес-класу», які передбачені для максимального комфорту, при установці на такі машини поліуретану, великої різниці ви не зрозумієте.

Позитивні сторони поліуретанових салентблоків

  • Збільшена стійкість до агресивних навантажень;
  • Підвіска стає більш твердою й зібраною. Поліпшує керованість і маневреність автомобіля;
  • Строк експлуатації продовжений, у порівнянні з гумовими аналогами;
  • Матеріал стійкий до перепадів температур. У відмінності гуми, поліуретан не розсипається від високої температури й не тріскається від низьких температур;
  • На відміну від гуми, поліуретан стійкий до агресивних середовищ. Хімічні реагенти, солі й нафтопродукти не страшні таким втулкам і салентблокам.

Недоліки салентблоків з поліуретану

  • Твердість. Не завжди жорстка підвіска може порадувати водія. Варто пам’ятати, що підвищена твердість краде комфортне водіння. Автомобіль стає більш чутливим до вибоїв і ям, що викликає дискомфорт під час їзди;
  • Додаткова твердість не зм’якшує удари, що негативно позначається на вузли в яких встановлена деталь;
  • До слабких місць поліуретану можна віднести скручування, цей компонент швидко робиться непридатним.

Підіб’ємо підсумок

Існує багато плюсів і мінусів, конкретно визначиться з тим, що краще дуже складно. Ви повинні визначиться з тим, що для Вас важливіше, будь це жорстка підвіска й збільшений ресурс, або це більш комфортна з більш регулярними замінами деталі. Задумайтеся про те, які дороги у вашому регіоні і як у цей момент автомобіль поводиться на дорозі.
У випадку якщо у вашої машини досить м’яка підвіска, можна пожертвувати цією м’якістю й поставити поліуретан. Якщо на ваших дорогах немає живого місця, гадаю, варто встановити гумові салентблоки, щоб не позбутися високого комфорту їзди, і зберегти інші вузли підвіски в цілісності.

Якщо Вам необхідно придбати елементи підвіски або інші запчастини для автомобіля – магазин ГАЗ Детали Машин завжди надасть таку можливість і допоможе з вибором оптимального варіанта!